JAK SE ZBAVIT VODNÍHO KAMENE NA KUCHYŇSKÝCH BATERIÍCH?

Máte krásnou novou kuchyni, vše je čisté a uklizené. Vypadá v podstatě dokonale. Jste na sebe pyšní, jak se to všechno povedlo. Však jste si na její realizaci dali záležet. Ale jedna věc vás přece jen trápí. Vodní kámen na kuchyňských bateriích. A kdo by nechtěl mít svoji domácnost dokonale čistou.

Většina z nás se stále dokola snaží o udržení domova ve skvělé podobě, ať už pro dobrý pocit nebo pro oko nečekaných příchozích. A všichni víme, že to není zrovna jednoduchý úkol. S vodním kamenem si někteří snaží poradit pomocí citronu, jiní zkouší zase ocet. Pomůže i soda. Tak jednoduché to je a věděli to už i naše babičky.

A i čištění a údržba kuchyňské baterie může být snadné. Když víte jak na to. Je pravda, že vodovodní kohoutek používáme mnohokrát za den. Pomáhá nám s čistotou všeho kolem, ale sám je přitom obětí nečistoty – stop zaschlého vodního kamene. Pokud si však budete pamatovat pár ověřených kroků, bude vaše baterie taky zářit novotou a čistotou.

  1. Nejlépe uděláte, když povrch baterie budete otírat měkkou bavlněnou utěrkou. Navlhčit ji můžete pouze v případě potřeby, ale není to nezbytně nutné. Lehkým otřením se vám podaří zbavit většiny nečistot, aniž byste nějak ublížili samotnému povrchu kuchyňské baterie. Rozhodně ale nepoužívejte žádné kartáče, houbičky či utěrky z mikrovlákna.
  2. Nejčastěji se vodní kámen usazuje ve spárách a všech rozích. Zde je ideální použít jemný čistič, který je na bázi kyseliny citrónové. Takový koncentrát ale nenanášejte rovnou na baterii, ale na utěrku.
  3. Pokud je na čase vyčistit i samotný perlátor, není problém jej vyjmout. Tak se o něj pečuje snadněji. Stačí jej vložit do vody s trochou čisticího prostředku a usazeniny se brzy uvolní.

Pak už stačí jen vyčistit samotný dřez a jeho odtok a vše opět bude zářit čistotou, jako když jste do své nové kuchyně vešli poprvé.